سم دیازینون

نحوه استفاده از سم دیازینون گیاهان آپارتمانی

سم دیازینون گیاهان آپارتمانی

استفاده از سموم شیمیایی و خانگی برای از بین بردن آفات گیاهان آپارتمانی بسیار رایج است، از طرفی سموم شیمایی مانند دیازینون به دلیل مصرف آسان و عملکرد سریع طرفداران بیشتری دارد. دیازینون یکی از سموم تماسی و گوارشی است. به راحتی قابل تهیه و مصرف است. باقی مانده این سم تا چند روز روی برگ یا خاک مانده و از طریق تنفس یا تماس ممکن است به انسان و حیوانات منتقل شود. البته دیازینون طیف وسیعی از حشرات را کنترل می کند و شما را از نگهداری انواع سم ها برای آفات مختلف گیاهان آپارتمانی بی نیاز می کند.

 

سم دیازینون برای گیاهان آپارتمانی

 

سم دیازینون چیست؟

دیازینون یکی از حشره کش های شیمیایی متعلق به گروه ارگانو فسفره و بسیار پرکاربرد در کشاورزی است. این حشره کش غیر سیستمیک بوده و تماسی، گوارشی است. از دیازینون برای کنترل حشرات موجود در باغات میوه، محل پرروش سبزیجات، و مزرعه ها استفاده می شود. دیازینون پس از ورود به بدن در کبد و کلیه تحمع می کند و می تواند از طریق ادرار دفع شود. اما قرار گرفتن در معرض این حشره کش و در بلند مدت آسیب های جدی به پانکراس می رساند.

از آنجایی که دیازینون به راحتی و از طریق بلع، تنفس و تماس وارد بدن انسان می شود، از سال 2004 استفاده از این سم در محیط های مسکونی ممنوع شد. در آن سال ها سم دیازینون برای کنترل حشرات خانگی، فضای سبز و گیاهان آپارتمانی به وفور استفاده می شد. به طور کلی استفاده از دیازینون و مشتقات آن تنها زمانی مجاز است که ماده ی امن تری در دسترس نداشته باشید.

طریقه مصرف دیازینون برای گیاهان آپارتمانی

توجه کنید که سموم موجود در بازار برای ماندگاری بیشتر و نگهداری راحت تر، غلیظ تر از حالت قابل مصرف به فروش می رسند. تقریبا تمام سموم پیش از مصرف باید با آب یا حلال مخصوص خود رقیق شوند. حلال دیازینون آب است. دیازینون موجود در بازار معمولا 60% می باشد که این غلظت برای پرندگان بسیار سمی است. اگر روی بسته بندی طریقه مصرف دیازینون ذکر نشده باشد، برای گیاهان آپارتمانی می توانید 2-1 سی سی دیازینون را در 1 لیتر آب حل کرده و روی هر دو سطح برگ های گیاه اسپری کنید. معمولا یک بار اسپری سم دیازینون برای گیاهان آپارتمانی کافی است. توجه کنید که اگر گلدان شما در معرض نور و گرماست، سم پاشی را در ساعات گرم انجام ندهید و این فعالیت را به صبح یا عصر منتقل کنید.

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ×