نحوه کاشت خیار گلخانه ای در مازندران

کاشت خیار گلخانه ای در مازندران چگونه است؟

نحوه کاشت خیار گلخانه در گیلان و مازندران

به لطف کاشت گلخانه ای امکان کاشت و برداشت خیار در هر مکانی به وجود آمده است. استان‌های گیلان و مازندران یکی از استان‌هایی است که میزان برداشت سالیانه خیار گلخانه ای در آن ها بسیار بالاست. کشت خیار گلخانه ای دارای مزایای فراوانی است، به طور مثال شما می‌توانید با میزان سطح یکسان زیر کشت، میزان خیار گلخانه ای بسیار بیشتری نسبت به روش سنتی برداشت کنید.

بیشتر بخوانید: کشت گلخانه ای چیست؟

اما به راستی زمان درست کاشت خیار گلخانه ای مازندران چه موقعی است و در چه زمانی می‌توان میزان بیشتری از خیار گلخانه ای را در مازندران برداشت کرد؟ هر کسی که به کاشت گلخانه ای در مازندران یا گیلان علاقه‌ مند است، به طور قطع با این دو سوال مواجه شده و به دنبال پاسخ آن‌ها گشته است.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم در مورد پاسخ این دو سوال به شما توضیحاتی را بدهیم تا بدانید که زمان مناسب کشت خیار گلخانه ای در مازندران چه زمانی است و از شک و تردید به طور کامل خارج شوید. پس برای اطلاع از این موارد تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. اگر علاقه مند هستید به طور کامل با نکات پرورش خیار گلخانه ای آشنا شوید حتما مقاله صفر تا صد آموزش کاشت خیار گلخانه ای را در میوه نیک بخوانید.

زمان کاشت خیار گلخانه ای در مازندران

آیا احداث گلخانه در استان مازندران یا گیلان امکان پذیر است؟

قبل از هر چیزی می‌خواهیم به آن بپردازیم این است که آیا احداث گلخانه در مازندران و تولید محصولات گلخانه ای در مازنداران درست به صرفه هست یا خیر؟ در این استان مناطق با آب و هوای گرم و سرد در فاصله نزدیک هم قرار دارند و ایجاد گلخانه در مازندران در صورتی می‌تواند سود‌ده و پر بازده باشد که مکان یابی درستی برای احداث گلخانه صورت بگیرد تا بتوان آن را در منطقه‌ ای با بهره‌ وری و سود بالا ایجاد کرد.

مورد دیگر که می‌تواند در ایجاد گلخانه خیار در مازندران بسیار مهم است، مصرف سوخت است، شما باید گلخانه خودتان در استان مازنداران یا گیلان را در منطقه‌ای احداث کنید که بتوانید با مصرف کم‌ترین سوخت بیشترین محصولات گلخانه ای مازندران را برداشت نمایید. سازه گلخانه در مازنداران یا گیلان باید تحمل و مقاومت لازم در برابر باران‌های فصلی و بادهای گاها تند این استان‌های را داشته باشد و با کم‌ ترین فشار آسیب نبیند.

به طور کلی باید بدانید که منطقه‌ای برای احداث گلخانه مناسب است که دارای نور کافی باشد و تفاوت دمایی بسیار کمی داشته باشد. یعنی تفاوت دمای شب و روز آن حداقل ممکن باشد و جو نسبتا پایداری داشته باشد.

 

کاشت خیار گلخانه ای در شمال ایران

زمان کشت گلخانه ای خیار در استان‌های مازندران و گیلان

در این قسمت به اصل مطلب قصد داریم به اصل مطلب یعنی زمان مناسب برای آغاز کاشت خیار گلخانه ای در استان‌های مازندران و گیلان بپردازیم. استان مازندران و شهرستان جویبار آن یکی از قطب‌های اصلی تولید خیار گلخانه ای ایران به شمار می‌آیند و به طور معمول از هر متر مربغ گلخانه موجود در این شهر مازندران، مابین 18 تا 25 کیلوگرم خیار گلخانه ای برداشت می‌شود. زمان کاشت خیار گلخانه ای مازندران به طور معمول در ماه‌های مرداد، آبان و آذر صورت می‌گیرد و سطح عظیمی از گلخانه به زیر کشت این نوع از صیفی جات می‌رود.

محصولات گلخانه ای مازندران به ویژه خیار گلخانه ای این استان و به خصوص شهرستان جویبار از عطر و طعم بسیار ویژه‌ای برخودار است، زیرا در این استان همواره سعی بر این است که با اصلاح بذر محصولات گلخانه ای، کیفیت آن‌هارا بهبود دهند و محصولی با کیفیت مطلوب به بازار مصرفی ارائه دهند.

فروش بذر خیار گلخانه ای در مازندران

در استان مازندران بذرهای مختلف خیار گلخانه ای مانند بذر خیار گلخانه ای گالاردو، بذر خیار گلخانه ای پر گل ام ار سی موجود است که شما می‌توانید با خریداری این بذرها و احداث گلخانه خودتان در مکانی مناسب از مازندران یا گیلان، کاشت و برداشت خیار گلخانه ای بسیار زیادی داشته باشید و از فروش خیار گلخانه ای در فصل‌های سود بسیار ببرید و بازدهی فوق‌العاده از سرمایه‌گذاری خودتان در این حوزه دریافت کنید.

همچنین شما می‌توانید با کمک گرفتن از یک کارشناس کشاورزی مجرب بهترین بذر خیار گلخانه ای را خریداری کنید و به عنوان مهندس کشاورزی میزان برداشت خیار گلخانه ای خود را افزایش دهید.

برای آشنایی با انواع بیماری های خیار برای کاشت های گلخانه ای و زمینی آن حتما مقاله معرفی بیماری های بوته خیار را مطالعه فرمایید.

سوددهی کاشت خیار گلخانه در مازندران

از زمان آغاز کاشت خیار گلخانه ای در استان مازندران و گیلان آگاه شوید

استان مازندران و گیلان از استان‌هایی هستند که در حوزه کاشت محصولات گلخانه ای به ویژه خیار سرآمد می‌باشند. اما باید توجه کنید که برای احداث گلخانه در مازندران و برداشت مقدار مناسب خیار گلخانه ای باید به نکاتی توجه کنید و آن‌ها در هنگام این کار رعایت کنید. یکی از موارد مهم زمان آغاز کشت خیار گلخانه ای در استان مازندران و گیلان است که بسیار مهم است و در صورت رعایت نکردن، می‌تواند باعث تلف شدن محصول شما گردد.

به همین دلیل و برای کمک به شما در این مقاله به شما گفتیم که آیا احداث گلخانه در استان مازندان مناسب است یا خیر، زمان مناسب برای این کار چه موقعی است و فروش بذر خیار گلخانه ای در استان مازندران به چه صورتی است تا در این زمینه با هیچگونه سوال یا ابهام خاصی مواجه نباشید و به راحتی کار کشت خیار گلخانه ای خودتان را انجام دهید و مشکلی نداشته باشید.

در قسمت نظرات به ما بگویید که آیا از کشت گلخانه ای خیار در استان مازندران یا گیلان استفاده کرده‌اید یا خیر؟

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ×

    پشتیبانی در واتس اپ

    ×