بهترین محصولات پاییزه کدام ها هستند؟

بهترین محصولات برای کشت پاییزه چیست؟

 1. اگر شما جزوه دسته کشاورزان باشید با نزدیک شدن به انتهای تابستان به فکر کشت محصولات پاییزه هستید و محصولات قابل کشت در پاییز شامل چه مواردی هستند؟
 2. تقویم کشت پاییز محصولات کشاورزی به چه صورتی است؟
 3. در شهریور یا در پاییز چه بکاریم که بتوانیم بهترین بازدهی مورد نظر را داشته باشیم؟

این‌ موارد تعدادی از سوالات کشاورزان و کسانی است که در این حوزه مشغول به کار هستند و می‌خواهند در پاییز کشت انجام دهند. آن‌ها مانند همه‌ ی کشاورزان دوست دارند که بذری را بکارند که بتوانند از آن بیشترین میزان محصول را برداشت کنند و عایدی بسیار زیادی داشته باشند. به همین دلیل و برای کمک به این کشاورزان در این مقاله قصد داریم که به شما بگوییم بهترین محصولات برای کشت پاییزه چه مواردی است و تقویم کشت پاییز محصولات کشاورزی شامل چه چیزهایی است.

بیشتر بخوانید: تقویم زراعی چیست؟

 در این مقاله خواهیم گفت در شهریور یا در پاییز چه بذری را بکارید که بتوانید بیشترین بازده و عایدی را از آن محصول کسب کنید و زحمتتان اثر‌بخش باشد. پس با ما تا انتهای مقاله همراه تا با تمامی این موارد آشنا شوید و در این مورد ابهامی نداشته باشید.

در شهریور یا پاییز چه بکاریم؟

یکسری گیاهان و محصولات کشاورزی وجود دارد که دارای بازدهی بسیار بالایی هستند و برای کاشت در فصل پاییز بسیار مناسب می‌باشند. در این قسمت قصد داریم به معرفی این محصولات بپردازیم تا نسبت به آن‌ها آشنایی کاملی پیدا کنید.

 • گل کلم سفید

یکی از بهترین محصولات برای کشت پاییزه، گل کلم سفید می‌باشد که می‌تواند برای شما درآمد و عایدی بسیار خوبی داشته باشد. گل کلم سفید در فصل پاییز از باردهی خوبی برخوردار است و به خوبی با آب و هوای این فصل سازگار است.

گل کلم سفید برای سلامتی بسیار مفید است و می‌تواند از بروز بسیاری از سرطان‌های مختلف جلوگیری می‌کند، به همین دلیل دارای مصرف بسیار زیادی در میان مردم است. با استفاده از گل کلم غذاهای زیادی پخت می‌شود که یکی از آن‌ها کلم‌پلو شیرازی است که از طرفداران بسیاری برخوردار است.

 •  چغندرقند

یکی دیگر از بذرهایی که می‌توانید در شهریور یا یاپیز بکارید، چغندر‌قند است. این محصول در هنگام کاشت باید به صورت عمیق در خاک کاشته شود تا در برابر سرما آسیب نبیند و محصولی خوبی به شما ارائه دهد. از این گیاه برای مصارف بسیاری مانند تولید شکر یا قند استفاده می‌گردد. همچنین چغندر‌قند دارای ویتامین و مواد معدنی بسیاری مانند ویتامین A و C است که باعث می‌شود تا خیلی از افراد ریشه آن را برای دریافت این مواد مغذی استفاده کنند.

 • هویج

هویج دارای ویتامین‌های بسیاری مانند ویتامین A است و برای بینایی و بسیاری موارد دیگر مفید است. به همین دلیل در بازار مصرفی فروش بسیاری دارد و نیاز است که در هر فصلی وجود داشته باشد. خوشبختانه هویج یکی از بهترین محصولات کشت پاییزه است و می‌توانید آن را در فصل پاییز بکارید. بعد از برداشت این محصول می‌توانید بدون دردسر و مشکل آن را ذخیره کنید و تا شش ماه از ماندگاری این محصول خیالتان راحت باشد و در مورد آن هیچگونه نگرانی خاصی نداشته باشید. این موارد باعث می‌شود که هویج دارای کشت زیادی باشد و بذر آن طرفداران بسیاری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش کاشت هویج

 • سبزی کلارد

برگ سبزی کلارد دارای مواد مغذی شامل فنول‌ها، پلی فنول‌ها و آلفا لیپوئیک اسید است که برای سلامتی بسیار مفید است و باعث تقویت آن می‌گردد. این سبزی را به راحتی می‌توان در فصل پاییز کاشت و جزو بهترین محصولات زراعی پاییزه به شمار می‌آید. خوردن این سبزی می‌توان به مبارزه با رادیکال‌های آزاد در بدن و جلوگیری از سرطان کمک بسیاری کند و همچنین باعث کاهش استرس در افراد مضطرب گردد.

 • شلغم

یکی از محصولاتی که در پاییز و مخصوصا در هنگام سرما‌خوردگی و سرما کاربرد بسیاری دارد و در بازار بسیار فروخته می‌شود، شلغم است. این محصول یکی از صیفی‌جاتی است که برای کاشت در پاییز بسیار مناسب است و دارای بازده بسیار خوبی می‌باشد. هنگامی که ریشه‌های این محصول در خاک دیده‌شدن، شما می‌توانید اقدام به برداشت آن‌ها نمایید. به طور معمول این اتفاق در اواخر تابستان یعنی شهریور یا پاییز رخ می‌دهد.

 • پیازچه

پیازچه جزو سبزیجاتی است که طرفدرا بسیار دارد و به طور معمول برسر آن در خانواده‌ها دعوا پیش می‌آید. این سبزی یکی از بهترین محصولات زراعی پاییزه است و می‌توان آن را به راحتی در پاییز و زمستان کاشت. این سبزی با آب‌ و هوای پاییز تطبیق کامل دارد و در این میان آسیب خاصی نمی‌بیند.

 • نخود فرنگی

نخود فرنگی یکی از محصولاتی است که در آب و هوای خنک رشد می‌کند و به شما عایدی و محصول بسیار خوبی می‌دهد. به همین دلیل نخود فرنگی برای کشت پاییزه یک محصول مناسب به شمار می‌آید و به طور معمول در این فصل کاشته می‌شود.

 • ترب سیاه

یکی دیگر از بهترین محصولات برای کشت پاییزه ترب سیاه است که از مزه‌ی بسیار خوبی برخوردار است. این سبزی مقوی دارای ویتامین‌ها بسیاری است و برای سلامتی بدن انسان بسیار مفید و مثمر به ثمر است.

 • کاسنی فرنگی قرمز

کاسنی فرنگی قرمز یک سبزی است که متعلق به کشور ایتالیا می‌باشد. طعم این سبزی کمی به تلخی و تندی می‌زند و برای استفاده در سالاد بسیار مناسب است. این محصول بسیار زود بازده است و در کم‌ترین زمان ممکن به شما محصول می‌دهد و شما می‌توانید تا پنجاه روز بعد از محصول دادن نیز آن را برداشت نمایید.

 • گوجه فالکون

این گوجه دارای ظاهری خوش شکل و گوشتی است و از رنگ قرمز بسیار جذابی برخوردار می‌باشد. گوجه فالکون برای تهیه رب بسیار مناسب است، زیرا دارای پوستی نازک می‌باشد و گوشتی است. این نوع گوجه را می‌توان به راحتی در پاییز کاشت و از آن عایدی بسیار خوبی بدست آورد. آب و هوای پاییز برای این نوع از صیفی‌جات ضرری ندارد و با آن تطبیق کامل دارد.

تقویم کشت پاییزه محصولات کشاورزی

در قسمت قبل در مورد بهترین محصولات کشت پاییزه صحبت کردیم و مهم‌ترین موارد آن‌ها را برای شما برشمردیم. اما در این قسمت قصد داریم که در مورد تقویم کشت پاییز محصولات کشاورزی صحبت کنیم و کمی در مورد آن‌ها توضیح دهیم.

به طور کلی به محصولاتی که در فصل پاییز کاشته می‌شوند، محصولات خنک گفته می‌شود که نیاز به درجه حرارت پایین‌تری برای رشد دارند. محصولات خنک به طور معمول در مناطق گرمسیر در اوایل پاییز کاشته می‌شوند و در اواخر آن آماده برداشت هستند، اما همین محصولات در مناطق سردسیر، در اواخر تابستان، یعنی ماه شهریور کاشته می‌شوند و در اواخر پاییز برداشت می‌گردند.

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، محصولاتی که در فصل پاییز کاشته می‌شوند، نیاز به دمای کم‌تری برای رشد و محصول دادن دارند که در جدول زیر برای برخی از محصولات، محدوده دمایی را مشخص کرده‌ایم تا بتوانید نسبت به آن‌ها آگاه شوید.

 

تقویم محصولات کشت پاییزه

بهترین محصولات پاییزه محل خودتان را بشناسید

هر ساله کشاورزان بسیاری با این سوال مواجه می‌شدند که بهترین محصولات زراعی پاییز چیست و تقویم کشت محصولات کشاورزی به چه صورتی است. به همین دلیل و برای کمک به آن‌ها در این مقاله سعی کردیم به این سوالات پاسخ دهیم و به طور شفاف و دقیق به آن‌ها بگوییم در شهریور یا پاییز چه بکارند تا بتوانند بیشترین عایدی و محصول را کسب کنند.

در قسمت نظرات به ما بگویید که شما در فصل پاییز چه محصولی را می‌کارید و چه قدر محصول برداشت می‌کنید؟

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • یک نظر ارسال کنید
  ×

  پشتیبانی در واتس اپ

  ×