نحوه راه اندازی میوه فروشی چگونه است؟

هرآنچه که باید درمورد میوه فروشی بدانید

میوه‌ فروشی یکی از شغل‌هایی است که در جامعه امروز درآمد خوبی دارد و یکسری از جوانان و افراد مختلف به دلیل همین درآمد و سود بسیار آن به سمت این شغل کشیده می‌شوند. اما این افراد هنگامی که قصد دارند که میوه ‌فروشی خودشان را راه‌اندازی بکنند با سوالات و مشکلات زیادی مانند اینکه راه اندازی میوه فروشی به چه شکلی است، کار در میوه فروشی چه قدر دردسر و زحمت دارد، سود خالص میوه فروشی چه قدر است و بسیار موارد دیگر رو‌ به‌ رو می‌شوند که جواب کاملی در مورد آن‌ها پیدا نمی‌کنند.

به همین دلیل و برای کمک به این افراد در این مقاله قصد داریم در مورد این صحبت کنیم که راه اندازی میوه فروشی چگونه است و سود میوه فروشی به چه مقدار است تا بتوانیم سوالات و ابهامات موجود این افراد را در این زمینه را به طور کلی از بین ببریم. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید تا با این موارد به طور کامل و جامع آگاه شوید و سوالی نداشته باشید.

اگر در حوزه میوه و تره بار و یا میوه فرروشی فعالیت می کنید حتما به دنبال بارفروشان خواهید بود. در بخش آگهی بارفروشی و حق العمل کاری سایت میوه نیک می توانید آگهی خود را ثبت کنید و آگهی دیگران را نیز تماشا کنید.

 

نحوه راه اندازی میوه فروشی

راه اندازی میوه فروشی

راه اندازی میوه فروشی الزاماتی دارد که باید برای آغاز کار در این حوزه این موارد را به طور کامل رعایت کنید تا شروع کار خوبی داشته باشید. در ادامه به معرفی این موارد الزام‌آور می‌پردازیم.

تهیه برنامه کسب و کار و میوه فروشی

اولین قدمی که باید در این حوزه بردارید، مشخص کردن، ماهیت میوه فروشی خودتان و تهیه برنامه کسب و کار یا بیزنس پلن آن باشید. برنامه کسب و کار به شما می‌گوید که تفاوت شما با دیگر میوه‌فروشی سطح شهر چیست، منبع درآمد اصلی شما از طریق فروش چه نوع میوه‌ای و یا چه چیزی است، چه نوع میوه‌هایی قرار است که در میوه‌فروشی شما فروخته شود و انجام تبلیغات میوه‌فروشی شما باید به چه صورتی باشد تا بتواند برای شما مشتری بیشتری جذب کند.

 • مزیت رقابتی میوه فروشی

مغازه‌های میوه‌فروشی بسیاری در سطح شهر وجود دارد که در این حوزه مشغول به کار هستند و حتی بعضی از آن‌ها سال‌ها است که در این حوزه مشغول می‌باشد و از سابقه بسیار خوبی برخوردار هستند. برای رقابت با این میوه‌فروشی‌ها شما باید دارای تفاوت یا مزیت رقابتی یا برتری نسبت به آن‌ها باشید تا مشتری به جای مراجعه به آن مغازه‌ها به شما رجوع نماید. به طور مثال این مزیت رقابتی می‌تواند در نوع قیمت‌گذاری، نوع فروش، وجود میوه‌های پر طرفدار و یا بسیار موارد دیگر باشد که باید در مورد آن به طور دقیق فکر کنید.

 • منبع اصلی درآمد

یکسری از میوه‌فروشی‌ها، این کار را به صورت حاشیه‌ای انجام می‌دهند و درآمد اصلی آن‌ها در پوشش میوه‌فروشی و از طریق دیگری است. این افراد از میوه‌فروشی برای این کار استفاده می‌کنند. شما نیز مانند این افراد باید فکر کنید که می‌خواهید درآمد اصلی شما در میوه‌فروشی از چه طریقی باشد. به طور مثال دوست دارید که وقت میوه‌بفروشید و یا می‌خواهید که در کنار میوه‌فروشی فروش رب انار، شیره یا بسیار محصولات دیگر را نیز انجام دهید. این مورد بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 • تبلیغات میوه فروشی

هر کسب و کاری در آغاز کار خودش برای جذب مشتری نیاز به تبلیغات گسترده دارد. این تبلیغات می‌تواند از طریق بسترهای آنلاین مانند شبکه‌های اجتماعی، تولید محتوا درون سایت و یا سایت‌های پخش آگهی مانند میوه نیک باشد.

همچنین شما می‌توانید برای این تبلیغات از بسترهای آفلاین مانند تراکت، بیلبورد،بنر و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. این که در چه محلی اقدام به تبلیغات کنید، بستگی به بودجه، امکانات و ارتباطات شما دارد. هرچه این تبلیغات پر‌بازده‌تر باشد، مشتری جذب شده برای شما نیز به حد قابل توجهی افزایش می‌یابد که مطلوب شما می‌باشد.

 

بررسی تأمین کننده‌ها و انتخاب یکی از آن‌ها

پس از اینکه برنامه کسب و کار یا بیزنس پلن میوه‌فروشی خودتان را تهیه کردید و به طور دقیق ماهیت آن مشخص نمودید، نوبت آن است که به دنبال تأمین کننده‌ها بروید، آن‌ها را به طور کامل بررسی کنید و یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید. برای انتخاب بین این منابع باید به مواردی مانند، قیمت آن‌ها، کیفیت محصولات و موعد تحویل و بسیاری موارد دیگر دقت لازم را داشته باشید. در ادامه در مورد آن‌ها کمی توضیح می‌دهیم تا این موارد کمی شفاف‌تر شوند.

 • قیمت تأمین کننده‌ها

قیمت تأمین کننده یکی از مواردی است که باید حتما در حین انتخاب به آن دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید محصول خودتان را با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه خریداری کنید و ضرر نکنید.

 • کیفیت محصولات

کیفیت محصولات مورد دیگری است که اهمیت بسیار زیادی دارد و باید آن را حتما در نظر بگیرید. زیرا ممکن است که یک تأمین کننده دارای قیمت پایین باشد ولی دارای کیفیت محصولات خوبی نباشند که اصلا مورد مناسبی برای انتخاب به عنوان منبع نیست.

 • موعد تحویل

هر یک از محصولات دارای یک موعد و موقع مشخص برای فروش هستند و اگر در آن موعد به میوه‌فروشی نرسند، به احتمال زیاد فروش نمی‌روند و بر روی دست شما باد می‌کنند. بنابراین لازم است که در هنگام بررسی تأمین کننده‌ها به موعد تحویل آن‌ها نیز دقت کنید و از تحویل محصولات اطمینان کامل حاصل نمایید.

 

تامین میوه برای میوه فروشی

تهیه پروانه مغازه میوه‌ فروشی و انجام کارهای اداری

در مرحله بعد باید، به دنبال تهیه پروانه مغازه میوه‌فروشی خودتان و کارهای اداری مربوط به آن بروید. کارهای ادارای به طور معمول زمان زیادی از شما می‌گیرند و به همین دلیل باید به سرعت آن‌ها را انجام دهید تا از رقبای خودتان عقب نیفتید و بتوانید به خوبی این کار را انجام دهید.

تهیه انبار برای مغازه و چک کردن مداوم آن

بعد از انجام کارهای اداری باید انبار مناسبی را برای مغازه میوه‌فروشی خودتان تهیه کنید تا بتوانید محصولات خودتان را در آن‌جا ذخیره‌سازی کنید و از این نظر دچار مشکل نشوید. در هنگام کار باید این انبار را به طور مداوم چک کنید تا از وجود محصول در آن اطمینان کامل حاصل نمایید. انبار نباید مرطوب باشد. باید از میزان فضای کافی برخوردار باشد تا محصولات به علت کمبود جا له نشوند. همچنین تهویه انبار باید مناسب باشد، زیرا اگر تهویه مناسب نباشد، به احتمال زیاد میوه‌های شما فاسد و خراب می‌شوند.

سود خالص میوه فروشی چه مقدار است؟

بعد از اینکه راه‌اندازی میوه‌فروشی خودتان را انجام دادید و برای مدتی در آن مشغول به کار شدید. باید میزان سود خالص میوه فروشی را بررسی کنید تا در صورت ضرردهی فکری به حال فروش خودتان بکنید.

برای محاسبه سود خالص باید ابتدا حسابرسی میوه فروشی خودتان را درست انجام دهید تا بتوانید میزان هزینه‌ها و میزان فروش خودتان را به طور دقیق و صحیح مشخص کنید. پس از مشخص کردن این موارد باید، هزینه‌هایی مانند هزینه‌های آب، برق و کرایه مغازه را به هزینه‌های خودتان اضافه کنید و در آخر باید میزان فروش خودتان را از میزان هزینه‌ها کسر کنید تا بتوانید میزان سود خالص میوه فروشی را به طور دقیق به دست بیاورید.

شما می‌توانید برای کم‌ کردن هزینه‌های خودتان از چراغ‌های کم‌ مصرف استفاده کنید و میوه‌هایی را بیاورید که دارای مشتری بیشتری هستند، زودتر فروش می‌روند و دارای خرابی کم‌تری نسبت به دیگر میوه‌ها هستند. در هنگام محاسبه قیمت میوه‌ها باید دقت کنید که شما مجاز هستید که تا سی درصد سود بر روی میوه خودتان بکشید. البته هرچه میزان این سود کم‌تر باشد، مشتری بیشتری خواهید داشت. با توجه به مواردی که گفته شد، می‌توانید میزان سود خالص میوه فروشی را به طور کامل و دقیق محاسبه کنید و فرآیند‌های خودتان را در صورت لزوم اصلاح نمایید.

 

شغل و درآمد میوه فروشی چگونه است

میوه فروشی خودتان را راه‌ اندازی کنید

میوه فروشی شغلی است که دارای درآمد مناسبی می‌باشد و به همین دلیل در میان افراد طرفداران زیادی دارد. اما همه‌ی افراد در هنگام راه اندازی میوه فروشی با ابهاماتی رو‌به‌رو می‌شوند که باعث تردید آن‌ها در شروع کار می‌گردد. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم، تمام موارد مربوط به راه اندازی میوه فروشی، چگونگی شروع کار در میوه فروشی را به شما بگوییم و در ادامه توضیح دهیم که سود خالص میوه فروشی چه قدر است و چگونه می‌توانید آن را محاسبه کنید. در قسمت نظرات به ما بگویید که برای تبلیغات میوه فروشی از چه روشی استفاده می‌کنید؟

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • یک نظر ارسال کنید
  ×

  پشتیبانی در واتس اپ

  ×