بذر ارگانیک

اخیرا مردم جامعه به دنبال خرید بذر ارگانیک هستند تا در باغ یا باغچه ی خود بکارند و با اطمینان از سلامت محصولاتی که خودشان پرورش دادند، آن ها را مصرف کنند. اما بذر ارگانیک چیست؟ چه تعدادی از مشتری های بذر ارگانیک در مورد ماهیت آن اطلاعات درستی دارند؟ و آیا دلیل مشخصی برای استفاده از بذر ارگانیک دارند یا تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفته اند؟ جایگاه بذر ارگانیک در ایران چگونه است؟

بذر ارگانیک چیست؟

بذر ارگانیک در واقع حاصل لقاح والدینی است که در روند کاشت، داشت و برداشت آن ها از هیچ گونه ماده ی شیمیایی استفاده نشده باشد. کشاورزان برای از بین بردن آفات و بیماری ها و هم چنین مبارزه با علف های هرز از مواد شیمیایی استفاده می کنند. محل بحث میان کشاورزی معمولی و کشاورزی ارگانیک در باقی مانده های سموم و علف کش های شیمیایی در گیاهان در کشاورزی معمولی است. حامیان کشاورزی ارگانیک ادعا می کنند باقی مانده های مواد شیمیایی در گیاهان می تواند به سلامت انسان و محیط زیست آسیب های جبران ناپذیر برساند.
تنها کشاورزان ارگانیک می توانند بذر ارگانیک تولید کنند. برای آشنا شدن با روند تولید محصولات ارگانیک توسط کشاورزان ارگانیک، مقاله ی محصولات ارگانیک را در میوه نیک مطالعه کنید.
طبق بیانیه ای که وزارت کشاورزی آمریکا در خصوص روند تولید بذر ارگانیک منتشر کرده است، افراد با ادعای تولید بذر ارگانیک باید موارد زیر را برای تولید بذر رعایت کرده باشند:

1. عدم وجود مواد شیمیایی در بذر ارگانیک
برای اینکه یک بذر، بذر ارگانیک نامیده شود در هیچ یک از مراحل پرورش گیاه والد آن نباید از مواد شیمیایی از جمله کود، آفت کش و علف کش استفاده شود. در سطوح بالاتری از تولید بذر ارگانیک بیان می شود که زمین تحت کشت باید حداقل 3 سال متوالی طبق اصولی کشاورزی ارگانیک کشت شده باشد.

2. عدم تیمار بذر ارگانیک
بذر ها پس از برداشت نباید با هیچ ماده ی قارچکش یا ضد عفونی کننده تیمار شوند. گاهی تولید کنندگان بذر پیش از بسته بندی، بذر ها را با مواد قارچکش و ضد باکتری ضد عفونی می کنند تا بلافاصله پس از جوانه زنی ،گیاهچه دچار عفونت یا بیماری نشود. این پوشش ها روی بذر باقی می ماند و در صورتی که خیلی در معرض لمس قرار بگیرد به صورت پودر از روی بذر می ریزد. توجه کنید که در صورت تماس با این مواد حتما دستان خود را به خوبی بشویید.

 

بذر ارگانیک چیست؟

 

بذر تراریخته یا GMO بذر ارگانیک نیست!

در صنعت کشاورزی ایجاد تغییرات در ژنتیک گیاهان یکی از بزرگترین عوامل برای بالا بردن بازده و عملکرد می باشد. هر گونه فعالیتی که در روند تولید بذر سبب ایجاد تغییرات ژنتیکی شود، بذر حاصل را در دسته ی بذر تراریخته قرار می دهد و نمی توان آن را بذر ارگانیک دانست.
ایجاد تغییرات ژنتیکی به دنبال ایجاد صفاتی همچون مقاومت به آفات، افزایش توان رقابتی در برابر علف های هرز و بالا بردن ظرفیت گیاهان برای قبول مواد شیمیایی مانند کود و سموم است؛ بنابراین ایجاد تغییرات ژنتیکی، خلاف مسیر تولید بذر ارگانیک خواهد بود.

چرا بهتر است از بذر ارگانیک استفاده کنیم؟

آیا شما یک کشاورز یا باغدار در مقیاس صنعتی هستید؟ یا قصد دارید در باغچه ی خانه ی خود تعدادی بذر بکارید و از محصول و منظره ی آن لذت ببرید؟
در صورتی که عضو دسته ی دوم هستید باید بدانید که بذر های ارائه شده برای مصارف خانگی تراریخته و حتی تیمار شده نیستند؛ این پروسه ها هزینه و زمان بر بوده و برای مصارف خانگی مقرون به صرفه نمی باشد. بنابراین شما 2 پله به بذر های ارگانیک نزدیک شده اید، اما احتمالا در روند تولید آن ها از مواد شیمیایی استفاده شده است که در کاشت خانگی می توان از آن صرفه نظر کرد. بنابراین با خیال آسوده از فروشگاه های کشاورزی بذر تهیه کنید.

• آیا طعم محصولات حاصل از بذر ارگانیک بهتر است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت ارگانیک بودن و یا نبودن یک بذر هیچ تاثیری بر طعم و به طور کلی
هیچ یک از ابعاد کیفی محصول آن ندارد. کیفیت محصول به ژنتیک بذر وابسته است.

• آیا محصولات حاصل از بذر ارگانیک برای سلامت انسان مفید است؟

به طور کلی مخالفت ها برای استفاده از بذور غیر ارگانیک به منظور محافظت از سلامت انسان در برابر باقی مانده های سموم و کود های استفاده شده در پرورش گیاه والد است. همچنین ادعا می شود محصولات حاصل از بذور تراریخته بر نسل های آینده ی انسان تاثیرات سوء خواهد گذاشت؛ که در این مورد هم چنان محققان در حال بررسی هستند. فراموش نکنید که بذر های تراریخته بسیار گران بوده و به جز محصول ذرت، بذر تراریخته ی محصول دیگری در دسترس همگان قرار ندارد.

از طرفی کشاورزان در کشاورزی ارگانیک ادعا می کنند که از سموم سبز و یا ارگانیک استفاده می کنند. سموم سبز یا سم ارگانیک به دلیل اینکه غلظت کمتری از ماده ی موثره را دارا هستند باید به میزان بیشتری مصرف شوند تا اثر قابل توجه و معنی داری را ارائه کنند و همین مصرف بیش از حد، ما را در همان موقعیتی قرار می دهد که مواد شیمیایی قرار می دادند.
برخی شیمیدان ها با ارائه ی آمار به صورت مستند بر این باورند که باقی مانده ی سموم در بذر ها به میزان بسیار کم بوده و طی فرآیند رشد گیاه از دسترس خارج خواهد شد. این آمار و استدلال ها همگی در مراحل تحقیق هستند اما تا حدودی می توانند راه را به ما نشان دهند. به مثال زیر توجه کنید:

برای مثال در نظر بگیرید که اگر باقی مانده ی نوعی آفت کش در هر کیلوگرم از بذر، 1 میلی گرم باشد، با توجه به اینکه هر 300000 بذر گوجه فرنگی وزنی معادل یک کیلوگرم دارد، هر دانه از بذر گوجه فرنگی حدود 0.000003 میلی گرم خواهد بود. در بذر چه اتفاقی برای باقی مانده ی آفت کش خواهد افتاد؟ بخش زیادی از آن تخلیه می شود. اما اگر تخلیه صورت نگیرد چه اتفاقی می افتد؟ آفت کش در پیکره ی گیاه جدیدی که از بذر حاصل شده، تجزیه می شود.

 

محصولات حاصل از بذر ارگانیک

 

 آیا تقاضای جامعه برای کاشت بذر ارگانیک افزایش یافته است؟

احتمال می رود افراد جامعه ی ما بی آن که دلیل محکمی برای خرید محصولات ارگانیک داشته باشند، تحت تاثیر تبلیغات مبنی بر تضمین سلامت، هزینه ی بیشتری برای تهیه ی آن ها می پردازند. برای مصرف محصولات حاصل از کشاورزی ارگانیک دلایل منطقی تری وجود دارد که در مقاله ی محصولات ارگانیک به آن پرداخته ایم.

• آیا راهی برای راستی ادعای تولید کنندگان مبتنی بر بذر ارگانیک وجود دارد؟

• آیا خرید بذر ارگانیک سبب حمایت از کشاورزی ارگانیک می شود؟

در کشور ما اما بحث کمی متفاوت است. قوانینی که در زمین های کشاورزی اعمال نمی شوند و نظارت هایی که بر روند هیچ یک از تولیدات کشاورزی صورت نمی گیرد، سلامت خاک و مردم جامعه ی ایران را تحت خطر جدی قرار می دهد. رقابتی که در بازار بر سر زودرسی میوه ها و به اصطلاح “نوبرانه” بودن آن ها شکل گرفته، فرهنگ “بازارپسندی” خاص که در آن محصولات بزرگ تر فروش بهتری دارند، تمایل به استفاده از میوه هایی با سطوح بالای قندی، عدم توجه کشاورزان به دوره ی کارنس سموم و افزایش طول انبار مانی محصولات به هر قیمتی، تنها بخش بسیار کوچکی از مشکلات فرهنگی کشاورزی ایران است.

در چنین شرایطی ایجاد برچسب محصولات ارگانیک و بذر ارگانیک تنها سبب ایجاد فرصتی برای سودجویان این صنعت است تا با سوء استفاده از نگرانی افراد در حوزه ی سلامت، از آن ها هزینه ی بیشتری دریافت شود بدون ارائه ی محصولی سلامت.

پیش از تولید محصول ارگانیک و راه اندازی چرخه ی کشاورزی ارگانیک نیاز داریم تا فرهنگ کشاورزی سالم را در میان کشاورزان ایجاد کنیم. محصول سالم در واقع محصولی است که از سموم و کودهای شیمیایی بهره گرفته اما به تولید محصولی سالم و با کیفیت بیانجامد. افزایش تقاضای محصول ارگانیک تنها سبب ایجاد بازاری نو و با ظرفیت بالا برای سودجویان می شود.

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • یک نظر ارسال کنید
    ×

    پشتیبانی در واتس اپ

    ×